İzmir Nakliyat

Asansörlü Nakliyat

Asansörlü nakliyat evden eve ya da bir iş yerinden başka bir iş yerine taşınmak isteyen herkes için oldukça kolay bir yöntem olmuştur. Bu sayede yüksek olan binalardan hiç çaba sarf etmeden eşyalarınız taşınır. Nakliyat firmaları bu konuda oldukça gelişmiş durumdadır. İster asansörlü ister asansörsüz bir şekilde eşyalarınızı nakliye firmaları taşınacağınız yere taşımaktadır.

Nakliye Nedir ?

Dağıtım ve taşıma işlerini kapsayan durumlar nakletmek olarak adlandırılır. Nakletmenin pek çok türü vardır. Evden eve nakliyat, asansörlü nakliyat gibi seçenekler çoğaltılabilir. Nakliye insanlığın var olduğu ilk zamanlardan bu zamana kadar ihtiyaç duyulan bir durum olmuştur. Günümüz koşullarında yüksek binalara taşınmak oldukça zor bir durumdur. Gelişen teknoloji sayesinde nakliye firmaları da bu işten payını almıştır. İşlerini ilerletmiş ve müşterilerine kolaylık sağlamışlardır. Nakliyeler dört şekilde gerçekleşir. Kara yolu, hava yolu, deniz yolu ve demir yolu ile. Şehir içinde de evden eve, iş yerinden iş yerine, asansörlü asansörsüz gibi kategorilere ayrılır. Asansörlü nakliyat pendik gibi yerleşimin fazla olduğu, trafiğin oldukça yoğun olduğu yerlerde diğer semtlere göre daha çok tercih edilir. Müşteriler için başlı başına bir kolaylıktır.

Evden Eve Taşımacılık

Hızlı bir şekilde taşınmak isteyenler için evden eve nakliyat ya da asansörlü nakliyat sık tercih edilen seçenekler arasındadır. Bir yerden bir yere taşınmak, eşya taşımak, eşya yerleştirmek gibi durumları yardım almadan gerçekleştirmek oldukça zor olur. Yüksek katlara eşya taşımak daha da zordur. Evden eve ya da iş yerinden iş yerine taşınırken asansörlü sistemlerle eşyalarınızı rahatlıkla taşıtabilirsiniz. Hem konforlu hem rahat hem de güvenilir olan bu işlem ile birlikte eşyalarınız zarar görmeden yeni yerine götürülecektir. Asansörlü nakliyat İstanbul gibi büyük şehirlerde daha da çok tercih edilmektedir. Yüksek binaların oluşumu İstanbul gibi büyük olan şehirlerde daha fazladır. Bu sebeple eşyaları bir yerden bir yere taşımak zorlaşmaktadır. Trafiğin çok oluşu da bu zorlaşmada bir sebeptir. Asansörlü nakliyat kolaylığı burada devreye girmektedir.

Asansör İle Taşınmanın Avantajları

Asansörlü nakliyat denince akla ilk gelen sorulardan biri eşyalarım zarar görür mü sorusudur. Bu işlemi gerçekleştirmenin avantajları da vardır dezavantajları da vardır. Biz şimdi sizlere asansörlü nakliye işleminin gerçekleşmesinin avantajlarından bahsedeceğiz. Eğer bu işlemi asansör yardımı ile gerçekleştirmek istiyorsanız nakliye çalışanlarını düşünüyorsunuz demektir. Çünkü asansör işin içine girdiğinde nakliye çalışanları daha az yorulur. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya gibi büyük şehirlerde kentleşme oranı yüksek olduğu için binalar gökdelen boyutunu almış durumdadır. Asansörsüz bir şekilde bu yüksek binalara bir iş yeri malzemeleri ya da ev taşımak oldukça zor olmaktadır. Hatta bazı durumlarda siz asansör tercih etmeseniz bile firmalar asansörün gerekli olduğunu başka türlü bir durumun mümkün olmadığını size belirtecektir. Ve siz de ona göre bir tercih yapacaksınız. Asansörlü nakliyat beylikdüzü gibi semtlerde çok kullanılır. Çünkü yüksek binalar, yüksek katlar, trafik yoğunluğu gibi etmenlerden dolayı aslında asansörlü nakliyat seçmek şart duruma gelmiş olur.

Asansör İle Taşınmanın Dezavantajları

Bir önceki yazımızda asansörlü nakliyat ile taşınmanın avantajlarından kısa bir şekilde bahsettik. Şimdi de asansörlü bir şekilde taşınmanın dezavantajlarından kısaca bahsedeceğiz. Aslında bu işlemin avantajları dezavantajından oldukça fazla. Bu yüzden hep asansör ile gerçekleştirilir. Hatta tek dezavantajı bazı eşyaların balkondan ya da taşınacak olan camdan çıkmamasıdır. Bunun dışında müşterilerin de yakınmış olduğu bir durum söz konusu değildir. Asansör ile taşımak çok daha kolay olduğundan maliyeti asansörsüz taşımaya göre biraz daha fazla olacaktır. asansörlü nakliyat fiyatları evinizi ya da iş yerinizi taşıtmak istediğiniz nakliye firmasına göre değişebilmektedir. Bu tamamen sizin tercihiniz doğrultusunda şekillenir. Ekstra bir şeyler de isterseniz fiyat ona göre artış gösterecektir.

Asansörlü Nakliyat Fiyatları Nasıldır ?

Asansörlü nakliyat son zamanlarda en çok tercih edilen yük taşıma yöntemi olmuştur. Hem eşyaları taşıyacak olan nakliyeci tarafından kolaylıktır hem de eşyalarını taşıtacak olan kişi tarafından zaman tasarrufudur. Bu yüzden oldukça sık tercih edilir. Nakliye firmasının asansörünü tercih etmek size kalmıştır. İsterseniz nakliye çalışanları eşyalarınızı asansör olmadan da yerleşeceğiniz yere götürebilir. Ama zaman açısından bu sizin yararınıza olmayacaktır. Asansörle daha kolay ve daha çabuk gerçekleşir. Asansörlü nakliyat araç fiyatları sizin tercih etmiş olduğunuz nakliye firmasının belirlemiş olduğu fiyata göredir. Yani kısacası firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bir de önemli olan nereden nereye taşınacak olduğunuzdur. Uzun mesafe ya da kısa mesafe için fiyat farkı elbette oluşacaktır.

Yüksek Katlara Eşya Nasıl Taşınır ?

Asansörlü nakliyat sayesinde yüksek binalara eşyalarınız hem kolay bir şekilde taşınacak hem de zaman açısından tasarruf etmiş olacaksınız. Bu sayede asansörlü nakliye işlemini gerçekleştirmenin keyfine varacaksınız. Ve bundan sonraki tercihleriniz hep o yönde olacaktır. Asansörlü nakliyat İstanbul fiyat skalası olarak biraz üst kısımlarda yer almaktadır. Çünkü mesafeler uzundur. Şehir büyük şehirdir. Binalar oldukça yüksektir. Bu sebeple taşıma işlemi zorlaşır. Hatta bazı semtten bazı semte taşınırken asansörle taşıma şartı müşteriye koşulur.

Asansörlü Taşıma Kaçıncı Kata Kadar?

Asansörlü taşımaların genelde büyük şehirlerde daha çok tercih edildiğini söylemiştik. Ya da şehirlerarası taşınacak bir müşteri olduğunda nakliye firmaları zaman kazanma açısından kişinin evine, evinin balkonuna ya da camına nakliye asansörü kurar. Nakliye asansörleri yirminci kata kadar çıkabilmektedir. Ama çok yüksek olan bu rakamlarda tehlike arz etmemek adına çevrenin boşaltılması sağlanmaktadır. Asansörlü nakliyatkolaylığı sayesinde nakliye çalışanları eşyaları asansöre yükler ve eşyaların aşağıya kadar inmesini bekler. Daha sonra eşyaları kamyona yerleştirir. Ve taşıma işleminş gerçekleştirmiş olurlar.

 

30 Ağu, 2021

Karşıyaka Nakliyat

Karşıyaka Nakliyat Karşıyaka nakliyat ev taşıma ve ofis nakliye işlerinde hizmet vermektedir. Ev taşıma işlerinde herhangi bir sorun yaşamak istemeyenler tercih etmektedir. Geçmişten günümüze kadar varlığını korumuş bir hizmet sektörü… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA
AN-KA
WhatsApp